رویدادها
 
اسفند
2&
1398
 روز شمار انتخابات

 
ستاد انتخابات
بخشداري مرکزي تويسرکان
بخشداري قلقلرود
فرمانداري تويسرکان

خبرنامه
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
 
عضویت
 
 
 
 
 

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  تويسرکان از پاک ترين شهرستان هاي استان در زمينه شيوع مواد مخدراست
 • دبيرشوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان همدان گفت: شهرستان تويسرکان با قرار گرفتن در رتبه هشتم از مجموع 10 شهرستان استان همدان، از پاک ترين شهرستان هاي اين استان در زمينه شيوع مواد مخدر است.
 • تويسرکان از پاک ترين شهرستان هاي استان در زمينه شيوع مواد مخدراست

  دبيرشوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان همدان گفت: شهرستان تويسرکان با قرار گرفتن در رتبه هشتم از مجموع 10 شهرستان استان همدان، از پاک ترين شهرستان هاي اين استان در زمينه شيوع مواد مخدر است.

  سيد رسول حسيني ظهر امروز در نشست هم انديشي با جمعي از بانوان تويسرکان اظهار داشت: در مجموع، 31 هزار نفر معتاد به مواد مخدر در استان همدان شناسايي شده و اين استان در ميان کل استان هاي کشور، رتبه 21 را از اين حيث به خود اختصاص داده است.

  وي افزود: ميانگين نرخ اعتباد در کشور معادل پنج و شش دهم درصد است و اين نرخ در استان همدان به دو و چهار دهم درصد مي رسد.

  سرپرست فرمانداري تويسرکان با بيان اينکه در گذشته تنها 10 عامل براي روي آوردن افراد به استفاده از مواد مخدر شناسايي شده بود تصريح کرد: اکنون اين 10 عامل به 300 عامل افزايش يافته و 64 درصد از معتادان دستگير شده در کشور، متاهل هستند.

  حسيني ابراز کرد:  استفاده از مواد مخدر در کشور ما از مواد سنتي به سمت و سوي مواد مخدر صنعتي حرکت کرده و بانوان به شدت در معرض خطر اعتياد به مواد مخدر قرار دارند.

  وي تاکيد کرد: اطلاع رساني کارشناسانه، فراگير و گسترده و سه عامل کار فرهنگي، مبارزه و درمان از مهمترين و اثر بخش ترين راه هاي پيشگيري و مقابله با افزايش شيوع استفاده از مواد مخدر در جامعه به شمار مي روند.

  دبيرشوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان همدان تصريح کرد: فعاليت هاي آموزشي و اطلاع رساني در زمينه تبعات استفاده از مواد مخدر و امور مرتبط با ان در کشور به اندازه کافي نيست و 18 دستگاه اجرايي مرتبط با اين موضوع تا کنون تنها به هشت درصد از جامعه اموزش هاي لازم را داده اند.

  وي اعتياد به مواد مخدر به عنوان ريشه بروز ساير آسيب هاي اجتماعي را مهمترين معضل کنوني جامعه دانست و متذکر شد: ساليانه رقمي بيش از 55 ميليارد و 800 ميليون تومان در استان همدان صرف تامين مواد مخدر مي شود.

  حسيني ابراز کرد: اين در حالي است که ايران با دو کشور افغانستان و پاکستان مرزهاي مشترک طولاني دارد که سالانه بيش از 9 هزار تن ترياک و مشتقات آن در اين دو کشور توليد مي شود.

   

  عکس های مرتبط
    
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 113
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.